Beleef Pesach mee op Goede Vrijdag 3 april in de EGE. Inloop met soep vanaf 17.30 uur. Start van de Pesachviering om 18.00 uur. Het duurt tot ongeveer 20.30 uur. Gasten en kinderen vanaf ongeveer 10 jaar ook welkom. Er zijn al meer dan 60 aanmeldingen. Je kunt je nog opgeven, bij Carla van Tilburg, dat kan nog tot en met zondag.
Telefonisch of per mail.
De Bijbel spreekt over diverse feesttijden: tijden waarop de Heer ons uitnodigt voor een ontmoeting met Hem. De dagelijkse dingen komen even op het tweede plan en de Heer nodigt ons uit om tijd en aandacht te schenken aan Wie Hij is en wat Hij doet.
De jaarcyclus begint met het feest van de Ongezuurde Broden, de Matses. Zeven dagen lang wordt er niet iets gegeten waarin gist of desem is verwerkt. De dagen daarvoor wordt het huis grondig schoongemaakt om nergens meer een kruimeltje te kunnen vinden. Terwijl je daarmee bezig bent, maak je je hart schoon. Je doet alles weg dat in je binnenste zit te gisten en te borrelen. Reken af met irritaties, onvergevingsgezindheid, bezorgdheid, ontevredenheid, enz. Maak het in orde met de mensen om je heen. Zo word je klaar voor de ontmoeting met de Heer en met elkaar.
Het feest van de Ongezuurde Broden begint met de Pesachviering. Aan de hand van een serie van gerechten wordt de uittocht uit Egypte opnieuw beleefd: We waren slaven, maar de Heer heeft ons vrijgekocht! We zijn nu vrije mensen!
Klinkt dat niet bekend? In Johannes 8:36 lezen we: ‘Wanneer de Zoon u vrijgemaakt heeft, zult u werkelijk vrij zijn.’
Tijdens het eerste Pesachfeest moest er een lam geslacht worden. Het bloed van dat lam moest aan de deurposten en de bovendorpel gesmeerd worden. In die nacht kwam de Doodsengel langs. Als hij het bloed zag, ging hij het huis voorbij. Pesach betekent ‘voorbijgaan’.
Het bloed van de Here Jezus vloeide op die wonderlijke Goede Vrijdag, toen Hij gekruisigd werd. Dat bloed, ‘gesmeerd aan ons hart’, doet de dood aan ons voorbij gaan en maakt ons vrij!
Om die nieuwe start goed tot ons te laten doordringen, eten we een week lang alleen ongezuurd, zondeloos, brood.